visa

ویزای هند

انواع ویزای هند :

 

الف :ویزای توریستی هند (Tourist Visa):

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی هندوستان عبارتند از: 1- اصل پاسپورت 2- فرم های پر شده مخصوص ویزای توریستی 3- 2 قطعه عکس (فقط 5*5 جدید) 4- کپی صفحه اول و ازدواج شناسنامه 5-امضاء مسافر در پاسپورت الزامی میباشد.

 

صدور این ویزا بطور معمول ده روز کاری طول می کشد.

 

نکته : مدت اعتبار ورود ویزا هندوستان 3ماه از تاریخ صدور می باشد که مسافرین محترم می توانند 29روز از این 3ماه اقامت را استفاده نمایند یعنی 2ماه فرصت برای ورود به هند از تاریخ صدور ویزا دارند که می توانند اقامت نمایند که در غیر این صورت ویزا غیر قابل استفاده می باشد.

 

ب: ویزای تجاری هند (Business Visa):

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تجاری عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- فرم های پر شده مخصوص ویزای تجاری 3- شش قطعه عکس 4- دعوت نامه از سازمان یا شرکت هندی 5- معرفی نامه از سازمان یا شرکت ایرانی 6- اصل و کپی بلیط رفت و برگشت تایید شده صدور این ویزا بطور معمول ده روز طول می کشد.

 

ج:ویزای دانشجویی هند (Student Visa):

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای دانشجویی عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- اصل و کپی پذیرش (admission) از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر هندوستان 3- اصل ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات با تایید سفارت هندوستان 4- ترجمه تعهد نامه مالی محضری از یکی از بستگان درجه یک 5- فرم های پر شده مخصوص ویزای دانشجویی 6- شش قطعه عکس 7- ارائه گواهی صورت حساب بانکی (حساب بانکی) در هند برای متقاضیانی که برای بار دوم به بعد اخذ ویزای دانشجویی می نماید.

 

افرادی که برای بار اول جهت اخذ ویزای دانشجویی اقدام می نمایند نیازی به ارائه این گواهی ندارند اما می بایست تعهدی مبنی بر افتتاح حساب بانکی در هندوستان به سفارت بسپارند.

 

معمولاً این ویزا دارای اعتبار یکساله می باشند و برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و کالج های زبان صادر میشود. صدور این ویزا بطور معمول ده روز طول می کشد.

 

د: ویزای تحقیقاتی هند (Research Visa):

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحقیقاتی عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- اصل و کپی پذیرش مقدماتی از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر هندوستان 3- اصلAffiliation letter (نامه وابستگی به دانشگاه) و هفت سری کپی از آن 4- هفت سری فرم پر شده ویزای تحقیقاتی 5- شرح پروژه پایان نامه با جزئیات کامل 6- برنامه سفر 7- دوازده قطعه عکس معمولاً این ویزا دارای اعتبار سه ساله می باشند

 

.صدور این ویزا بطور معمول یک ماه طول می کشد.

 

ه: ویزای کنفرانس هند (Conference Visa):

 

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای کنفرانس عبارتند از: 1- اصل پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه 2- فرم های پر شده مخصوص ویزای کنفرانس 3-دعوت نامه از دانشگاه یا سازمان هندی 4- معرفی نامه از محل کار در ایران صدور این ویزا بطور معمول هفت روز طول می کشد.

 

تعطیلات رسمی سفارت هندوستان عبارتند از:

 

1- روز جمهوری هند ( 26 ژانویه) 2- پیروزی انقلاب اسلامی ( 22 بهمن) 3- عاشورا و تاسوعا 4- ماهاشیواراتی ( 8 مارس) 5- عید نوروز ( 21 مارس) 6- تولد حضرت محمد(ص) 7- بوداپورنیما ( 23 می) 8- مارتیرزدی (5 ژوئن) 9- روز استقلال هند ( 15 آگوست) 10- تولد ماهاتما گاندی ( 2 اکتبر) 11- ماها آشتامی ( 11 اکتبر) 12- دوسرا ( 12 اکتبر) 13- شهادت حضرت علی(ع) 14- دیوالی ( 1 نوامبر) 15- عید فطر 16- تولد گوروناناک ( 15 نوامبر) 17- کریسمس ( 25 دسامبر) به غیر از تعطیلات فوق سفارت ممکن است بنا به دلایلی خاص روزهای دیگر هم با اطلاع قبلی تعطیل باشد. هند هندوستان كشوري پهناور است كه پهناوري جغرافيايي فرهنگي و ملي آن را تبديل به شبه قاره اي بسيار جذاب كرده است. شهرهاي مهم و توريستي هند عبارتند از دهلي- اكرا- جيپور- بمبئي

 

 

اطلاعات مهم هند

 • طول پرواز: حدودا 4 ساعت
 • واحد پولی: روپیه
 • زبان رسمی: هندی- انگلیسی
 • پیش شماره: +91
 • اختلاف ساعت با ایران: + یک ساعت
 • شماره تماس با اورژانس: 102
 • شماره تماس با آتش نشانی: 101
 • شماره تماس با پلیس: 100
 • مشاوره و رزرو ویزا

  Tel-Banner
  مشاوره تلفنی

  کارشناسان ما خوشحال می‌شوند که به هر سوال شما پاسخ دهند.

  شماره تماس : 41209000-021

  ساعت 8:30 تا 18:30

  shop-Banner
  مشاوره حضوری

  اگر مشاوره حضوری کمک بهتری به شما می‌کند، با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا پارکینگ برای شما رزرو شود.

  shop-Banner
  رزرو ویزا

  برای رزرو این ویزا اسم و شماره‌تان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.


  مراحل دریافت ویزای هند
  1اصل پاسپورت( با حداقل 6 ماه اعتبار)

  2کپی تمام صفحات شناسنامه

  3کپی کارت ملی

  4دو قطعه عکس 4*6 رنگی زمینه سفید (بدون عینک)

  5فرم تکمیل شده درخواست ویزا (فرودگاه ورودی و تاریخ سفر دقیق قید شود)

  6بلیط رفت و برگشت

  7آخرین ویزای هند (در صورت داشتن سفر قبلی به هند)ارائه پاسپورتی که ویزا هند در آن درج شده است الزامی می‌باشد

  8درصورت داشتن پاسپورت کشور دیگر، ارائه آن جهت تکمیل مدارک

  9پرداخت هزینه ویزا صرفا بعد از تکمیل مدارک صورت می‌پذیرد

  نکات مهم
  • برای دریافت ویزای هند به آژانس‌های هواپیمایی معتبر مراجعه نمایید.
  • در صورت درخواست ویزای الکترونیکی هند، انگشت‌نگاری در فرودگاه هند انجام می‌شود و در غیر اینصورت، انگشت‌نگاری در مرکز صدور ویزای هند در تهران انجام می‌شود.
  • حضور شخص مسافر، در زمان و مکان تعیین شده توسط کارگزاری هند، جهت انگشت‌نگاری الزامی است.
  • در صورتی که در 10 سال اخیر، متقاضی ویزای هند، سفری به این کشور داشته، ارائه‌ی پاسپورت قبلی الزامی است.

  سوالات متداول:
  • 1 - چه کسانی می‌توانند به صورت آنلاین برای ویزای هند اقدام کنند؟

   شهروندان 161 کشور، از جمله اتریش، واجد شرایط درخواست ویزای الکترونیکی هند برای هند هستند. ویزای الکترونیکی برای مسافران بین المللی است که برای مقاصد گردشگری، تجاری یا پزشکی از هند بازدید می‌کنند.
   اگر مسافران یا همسر، والدین، یا پدربزرگ و مادربزرگ آنها در پاکستان متولد شده باشند یا تا به حال تابعیت پاکستانی داشته باشند، واجد شرایط دریافت ویزای الکترونیکی هند نیستند. آنها باید برای ویزای سنتی اقدام کنند.
   در حال حاضر به خاطر شرایط کرونا فقط ویزای لیبل صادر می‌شود.
  • 2 - ویزای الکترونیکی هند چگونه کار می‌کند؟

   ویزای الکترونیکی هند برای بازدیدهای متعدد با مدت اقامت تا 90 روز از تاریخ اولین ورود برای مقاصد توریستی و حداکثر تا 180 روز برای مقاصد تجاری صادر می‌شود. اتباع کانادا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده اجازه اقامت تا 180 روز برای بازدید توریستی را دارند.
  • 3 - تفاوت بین ویزای الکترونیکی هند و ویزای سنتی هند چیست؟

   تمامی بازدیدکنندگان هند از نظر قانونی ملزم به داشتن ویزای معتبر هستند.
   ویزای سنتی از طریق یک فرآیند درخواست به دست می‌آید که در آن مسافر باید گذرنامه اصلی خود را به همراه مواد درخواستی ارسال کند تا ویزا تایید شود. داخل پاسپورت مهر زده شده است. در حالی که این فرآیند به خودی خود بیشتر طول می‌کشد و نیاز به مدارک بیشتری دارد، ویزای صادر شده اعتبار بیشتری دارد و اجازه ورود چندگانه را می‌دهد.

   شهروندان واجد شرایطی که برای اهداف تفریحی/گردشگری، تجاری یا پزشکی سفر می‌کنند، می‌توانند به صورت آنلاین برای ویزای هند درخواست دهند و ویزای آنها به صورت الکترونیکی اعطا شود. پس از ورود به هند، ویزا در پاسپورت مهر می‌شود و در آن زمان بیومتریک (اثر انگشت) نیز گرفته می‌شود.
  • 4 - آیا می‌توانم برای ویزای هند در بدو ورود در فرودگاه اقدام کنم؟

   خیر، امکان درخواست ویزای هند در فرودگاه وجود ندارد. تمام ویزاها، حتی ویزای الکترونیکی، باید قبل از سفر درخواست شوند. اکثر خطوط هوایی به شما اجازه سوار شدن بدون ویزای معتبر را نمی‌دهند.
  • 5 - چه فرودگاه‌هایی ویزای الکترونیکی هند را می‌پذیرند؟

   ویزای الکترونیکی هند صدور ویزا هنگام ورود را فقط برای ورود از طریق فرودگاه‌های احمدآباد، امریتسار، باگدوگرا، بنگالورو، بوبانشوار، کالیکوت، چنای، چاندیگار، کوچین، کوئیمباتور، دهلی، گایا، گوا، گواهااتی، حیدرآباد، جیپور، صادر می‌کند.
   خروج ممکن است از هر یک از پست‌های کنترل مهاجرت (ICP) مجاز در هند باشد. اگر از هر فرودگاه دیگری وارد می‌شوید، لطفا برای ویزای سنتی هند درخواست دهید.
  • 6 - آیا ویزای الکترونیکی هند برای سفرهای دریایی معتبر است؟

   ویزای الکترونیکی هند اجازه صدور ویزا هنگام ورود را فقط برای ورود از طریق 5 بندر دریایی تعیین شده چنای، کوچین، گوا، مانگالور و بمبئی می‌دهد.

   خروج ممکن است از هر یک از پست‌های کنترل مهاجرت (ICP) مجاز در هند باشد. اگر از هر بندر ورودی دیگری وارد می‌شوید، لطفاً برای ویزای سنتی هند درخواست دهید.
  • 7 - ویزای الکترونیکی هند چقدر اعتبار دارد؟

   ویزای الکترونیکی تجاری و توریستی هند به مدت 1 سال از روز تایید الکترونیکی معتبر است. دارندگان ویزای الکترونیکی تجاری و توریستی ممکن است چندین بار وارد هند شوند، با اقامت تا 90 روز برای مقاصد توریستی و حداکثر 180 روز برای مقاصد تجاری. ملیت‌های خاصی واجد شرایط اقامت تا 180 روز برای بازدید توریستی هستند. درخواست خود را برای تعیین واجد شرایط بودن خود شروع کنید.

   ویزای الکترونیکی پزشکی تا 60 روز از تاریخ ورود به هند معتبر است. ورود سه گانه در ویزای e-Medical مجاز خواهد بود.
  • 8 - اگر بخواهم امسال بیش از یک یا دو بار از هند بازدید کنم چه؟

   ویزای الکترونیکی برای چندین بار ورود معتبر است و از روز تایید الکترونیکی به مدت 1 سال اعتبار دارد.
  • 9 - آیا می‌توانم زمانی که در هند هستم برای یک ویزای الکترونیکی جدید اقدام کنم یا ویزای معتبر فعلی خود را یک بار در آنجا تمدید کنم؟

   شما نمی‌توانید ویزای الکترونیکی هند را تمدید کنید و امکان درخواست و سپس استفاده از ویزای الکترونیکی از داخل هند وجود ندارد.
  • 10 - برای درخواست ویزا چه شرایطی وجود دارد؟

   برای درخواست آنلاین برای این ویزا، به کپی های اسکن شده از هر یک از مدارک زیر برای آپلود در فرم درخواست آنلاین نیاز دارید:
   کپی از صفحه اطلاعات پاسپورت شما
   مدارک اضافی در صورت درخواست
  • 11 - پس از دریافت ویزای الکترونیکی خود از طریق ایمیل چه کاری باید انجام دهم؟

   پس از تایید درخواست ویزا، از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. شما باید یک کپی برای حمل گذرنامه خود چاپ کنید و هنگام سفر به هند آن را همراه داشته باشید. توصیه می‌کنیم دو نسخه چاپ کنید و یکی را در سوابق خود نگه دارید. هنگام ورود به هند، باید ویزای الکترونیکی خود را به همراه پاسپورت خود داشته باشید. در فرودگاه هنگام ورود، اطلاعات بیومتریک شما (اثر انگشت اسکن شده) گرفته می شود و برچسب ویزا داخل پاسپورت شما قرار می‌گیرد.
  • 12 - اگر سفارش آنلاین خود را لغو کنم، آیا هزینه‌هایم بازپرداخت می شود؟

   پس از بررسی درخواست، هزینه‌های درخواست غیر قابل استرداد است.
  • 13 - اگر درخواست ویزای الکترونیکی من توسط دولت هند رد شود، آیا هزینه‌های من بازپرداخت می‌شود؟

   خیر، پس از ارسال درخواست به دولت هند، هزینه ویزا قابل استرداد نیست.
  • 14 - آیا اطلاعات شخصی من برای ارسال آنلاین امن است؟

   بله، هنگامی که درخواست آنلاین VisaCentral برای ویزای هند را تکمیل می‌کنید، اطلاعات شما امن است و مستقیماً به دولت هند ارسال می‌شود. اطلاعات شخصی شما فقط برای تصمیم گیری در مورد درخواست ویزای شما قابل دسترسی خواهد بود.

  نظرات

  با عضویت در خبرنامه سپند پرواز شرق از آخرین تورها ، تخفیف ها و مطالب خواندنی آگاه شوید .

  .