visa

ویزای انگلیس

از ۵ مرداد ماه ۹۹ (۲۶ جولای ۲۰۲۰) دفتر خدمات ویزای انگلستان در تهران باز بوده و خدمات اخذ ویزای انگلستان، به متقاضیان انواع ویزای انگلیس ارائه خواهد شد.متقاضیانی که وقت سفارت انگلیس آن‌ها در ایام شیوع کرونا لغو گردیده، برای تنظیم وقت سفارت جدید با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد. در نظر داشته باشید که قرار ملاقات جدید با توجه به زمان قرار ملاقات قبلی شما تنظیم خواهد شد. پس منتظر تماس سفارت باشید.متقاضیانی که بعد از تاریخ ۵ مرداد ماه، قصد ثبت درخواست ویزای انگلیس در سایت سفارت بریتانیا را دارند، می‌توانند وقت ملاقات خود را برای تاریخ‌های موجود در تقویم سفارت، ثبت نمایند.

مدت اعتبار ویزای انگلیس

ویزای انگلیس با توجه به درخواست متقاضی و تصمیم سفارت  به صورت 6 ماهه، 2، 5 و 10 ساله چند بار ورود صادر می‎گردد. اما اعتبار ویزای انگلیس برای ویزاهای 5 و 10 ساله به اعتبار پارسپورت یا همان تاریخ انقضا بستگی دارد. از آنجا که پاسپورت‎های ایرانی حداکثر 5 ساله هستند ویزای انگلیس برای ایرانیان حداکثر 5 ساله خواهد بود. دریافت ویزای انگلیس با توجه به اعتباری که در سطح جهان دارد دشوار و کمی پیچیده به نظر می‌رسد. اما داشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه می‌تواند مسیر دریافت ویزای انگلیس را راحت‌تر کند.
داشتن سابقه سفر، داشتن دعوت‌نامه معتبر و ارائه مدارک خواسته شده به صورت کامل تاثیر مثبت در روند دریافت ویزای انگلیس دارد. طبق تجربه کارشناسان ما در ضمینه ویزا هر ساله ایرانیان زیادی با ارائه مدارک معتبر موفق به دریافت ویزای انگلیس می‌شوند.

رزرو تور انگلیس

مدت زمان جواب دهی ویزای توریستی انگلیس چقدر است؟

معمولا پس از مصاحبه و انگشت نگاری بررسی مدارک و پاسخ دهی سفارت انگلیس حدود 20 تا 25 روز طول می کشد.

هزینه ویزای انگلیس برای ایرانیان

هزینه درخواست ویزای انگلستان، با توجه به مدت اعتبار ویزای صادر شده متغییر می‌باشد. همچنین بستگی به نوع ویزای شما مانند ویزای توریستی، ویزای کاری و سایر انواع ویزاها نسبت به مراحل دریافت و سختی و آسانی راه، قیمت متفاوتی دارند. به طور معمول هزینه درخواست ویزای انگلیس در تهران، ۲۰ دلار گرانتر از دفاتر VFSglobal خارج از ایران است.

پیکاپ پاسپورت انگلیس

بعد از انگشت نگاری پاسپورت متقاضی تا زمان مشخص شدن جواب ویزای انگلیس در نزد سفارت باقی می‌ماند. متقاضیان می‌توانند با دریافت ایمیل "جواب ویزا" از طرف سفارت، از کارشناسان ما بخواهند پاسپورتشان را از سفارت تحویل گرفته و به ایران بازگرداند. این عمل در اصطلاح پیکاپ پاسپورت نام دارد.

 1. پیکاپ ویزا در ترکیه: پیکاپ ویزای انگلیس در کشور ترکیه، در روزهای یکشنبه و سه شنبه و جمعه ارسال می‌شود و معمولاً این پروسه به 2 هفته زمان نیاز دارد.
 2. پیکاپ ویزا در دبیارسال پاسپورت به سفارت انگلیس در کشور امارات شنبه تا پنج‌شنبه می‌باشد و این پروسه معمولاً 2 هفته کاری طول می‌کشد

شرایط انگشت نگاری ویزای انگلیس

برای دریافت ویزای انگلیس ابتدا بایستی وقت سفارت خود را جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری از طریق تهران، امارات، ترکیه یا ارمنستان دریافت کنید. 

در صورتی که وقت انگشت‌نگاری شما تهران باشد، باید در روز و ساعت اعلام شده از طرف سفارت انگلیس، برای انگشت‌نگاری به شرکت VFS (شرکت معرفی شده از طرف سفارت انگلستان) مراجعه کنید. پروسه تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای انگلیس حدوداً 20 دقیقه زمان می‌برد. با انجام  مراحل ذکر شده، بعد از گذشت 15 الی 30 روز کاری نتیجه ویزا برای شما پست خواهد شد.

در صورتی که وقت انگشت‌نگاری شما ترکیه باشد، باید در روز و ساعت اعلام شده از طرف سفارت انگلیس، برای انگشت‌نگاری به سفارت انگلیس در ترکیه (آنکارا یا استانبول) مراجعه کنید. پروسه تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای انگلیس حدوداً 20 دقیقه زمان می‌برد. با انجام مراحل ذکر شده، بعد از گذشت 15 الی 30 روز کاری، جواب ویزا و پاسپورت شما آماده است، در طی این مدت می‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید و یا به ایران برگردید و بعد از آماده شدن جواب، خود شما پاسپورت را تحویل بگیرید و یا آن را پیکاپ کنید. (در صورتی که می‌خواهید به ایران برگردید از آنجایی که پاسپورت شما در سفارت است، باید 2 الی 3 روز صبر کنید تا برگه‌ی خروج شما از طرف سفارت ایران در ترکیه صادر شود).

شرایط انگشت‌نگاری در ارمنستان ؛ شرایطی مشابه به ترکیه

در صورتی که وقت انگشت‌نگاری شما امارات باشد، باید در روز و ساعت اعلام‌شده از طرف سفارت انگلیس، برای انگشت‌نگاری به سفارت انگلیس در دبی مراجعه کنید. پروسه تحویل مدارک و انگشت نگاری ویزای انگلیس حدوداً 20 دقیقه زمان می‌برد. با انجام مراحل ذکر شده، بعد از گذشت 15 الی 30 روز کاری، جواب انگشت‌نگاری و پاسپورت شما آماده است، در طی این مدت می‌توانید در امارات اقامت داشته باشید و یا به ایران برگردید و بعد از آماده شدن جواب، خود شما پاسپورت را تحویل بگیرید و یا آن را پیکاپ کنید؛ اما لازم به ذکر است، از آنجایی که دبی برگه‌ی خروج مسافر بدون پاسپورت را صادر نمی‌کند، برای خروج از دبی می‌توانید یکی از 3 سرویس زیر را خریداری کنید:

 • Passport pass back: مبلغی را باید نقداً در خود مرکز ویزا پرداخت کنید تا گذرنامه شما طی 24 ساعت به شما بازگردانده شود و نتیجه ویزا 15 تا 25 روز بعد به شما اعلام می‌شود و شما می‌توانید پاسپورت خود را به سفارت ارسال کنید.
 • Super priority: این سرویس مخصوص افرادی می‌باشد که اقامت دبی یا ابوظبی دارند و هزینه آن 600 پوند می‌باشد که نتیجه‌‍ی ویزا طی 24 ساعت به شما اعلام می‌گردد، این مبلغ را می‌توانید به صورت آنلاین و یا نقداً پرداخت کنید.
 • Priority: با خرید این سرویس نتیجه ویزا طی 8-5 روز کاری ارسال شده و مبلغ 212 پوند به صورت نقدی ویا آنلاین در مرکز ویزا دبی و ابوظبی پرداخت می‌شود و متقاضیانی که از ترکیه درخواست اخذ ویزا دارند می‌توانند 212 پوند را به صورت آنلاین پرداخت کنند

شرایط ویزای انگلیس و پیکاپ پاسپورت در سال 2024

افراد با شرایط و داشتن مدارک زیر می‌توانند برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنند.

 • داشتن دعوت‌نامه معتبر از بستگان درجه یک یا دوستانی که در انگلیس زندگی کرده و اقامت این کشور را دارند.
 • داشتن برنامه سفر دقیق (در صورت عدم ارائه دعوت نامه) برنامه سفر شامل رزرو پرواز، رزرو هتل و بیمه مسافرتی می‌شود.
 • ارائه تمکن مالی (برای هر نفر حداقل 150.000.000 میلیون تومان).
 • گردش حساب فعال برای 6 ماهه اخیر.

با ویزای انگلیس به چه کشورهایی می‌توان سفر کرد؟

جالب است بدانید که ویزای انگلیس هم مانند ویزای کانادا و ویزای شینگن جزو معتبرترین ویزاهای دنیا محسوب می‌شود. دارندگان ویزا علاوه بر بریتانیا می‌توانند به چندین کشور دیگر نیز سفر کنند. در زیر لیست کشورهایی که می‌توانید به آن سفر کنید درج شده است:

 • مکزیک
 • پاناما
 • بلاروس
 • پرو
 • اسکاتلند
 • ولز
 • ایرلند شمالی
 • کوبا
 • جاماییکا

قوانین و شرایط ویزای توریستی انگلیس

 • متقاضیان باید ثابت کنند که به اندازه کافی به کشور مادری خود وابستگی دارند
 • متقاضیان باید تمکن مالی کافی داشته باشند و اثبات کنند در مدت زمان اقامت خود در انگلیس از عهده مخارج زندگی برمی‌آیند.
 • فعالیت‌های متقاضی در مدت اقامت باید در چارچوبی تعریف شده و مجاز انجام گیرد.
 • برای درخواست ویزای بلند مدت، متقاضی باید اثبات کند که ویزای خود را تغییر کاربری نخواهد داد و در تمام مدت حضور در بریتانیا نوع کاربری ویزای خود را حفظ خواهد کرد.
 • در صورت درخواست ویزا برای معالجه پزشکی، متقاضیان باید مدارک مربوط به معالجه را تهیه کنند، تمهیدات لازم جهت تأمین بودجه درمانی را فراهم
 • کرده و همچنین ثابت کنند که پس از اتمام دوه درمان انگلستان را ترک خواهند کرد.

ویزای توریستی انگلیس در شرایط کرونا

اوایل دوره کرونا ویزای توریستی انگلیس به تعلیق درآمد. اما امروزه با کاهش روند ویروس کرونا، فعالیت سفارت انگلیس شروع شده و شما در صورت کامل بودن مدارک خود می‌توانید با خیالی آسوده به این کشور سفر کنید.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

زمانی که شما پرونده‌ی خود را تکمیل کرده باشید و مامور سفارت آن را بررسی می‌کند، برای اطلاع از نتیجه نیازی به پیگیری خاصی نخواهید داشت. چنانچه مشکلی در روند بررسی ایجاد گردد، یا نیاز باشد مدارک بیشتری ارائه دهید، از طریق پست الکترونیکی به شما ارسال خواهد شد.

ویزای توریستی انگلیس برای ایرانیان

لازم است بدانید که انگلیس در ایران سفارت و دفتر رسمی داردو به همین علت است که دریافت ویزای توریستی انگلیس برای ایرانیان راحت بوده و نیاز به مراجعه به سایر کشورها نیست.تفاوتی بین صدور ویزای توریستی انگلیس برای ایرانیان و سایر شهروندان وجود ندارد. همه یک شرایط و مراحل معین را می‌گذرانند.

ویزای توریستی انگلیس با دعوتنامه

اگر یکی از اعضای خانواده شما شهروندی انگلیس را داشته باشد، می‌توانید با دریافت دعوتنامه از سمت آن‌ها، ویزای توریستی رایگان انگلیس را دریافت نمایید. در واقع در این حالت، هزینه‌ای را برای صدور ویزا پرداخت نمی‌کنید.

اطلاعات مهم انگلیس

 • طول پرواز: 6 ساعت و 30 دقیقه
 • واحد پولی: پوند استرلینگ
 • زبان رسمی: انگلیسی
 • پیش شماره: +44
 • اختلاف ساعت با ایران: 3:30+
 • شماره تماس با اورژانس: 111
 • شماره تماس با آتش نشانی: 112
 • شماره تماس با پلیس: 101
 • مشاوره و رزرو ویزا

  Tel-Banner
  مشاوره تلفنی

  کارشناسان ما خوشحال می‌شوند که به هر سوال شما پاسخ دهند.

  شماره تماس : 41209000-021

  ساعت 8:30 تا 18:30

  shop-Banner
  مشاوره حضوری

  اگر مشاوره حضوری کمک بهتری به شما می‌کند، با کارشناسان ما هماهنگ کنید تا پارکینگ برای شما رزرو شود.

  shop-Banner
  رزرو ویزا

  برای رزرو این ویزا اسم و شماره‌تان را ثبت کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.


  مراحل دریافت ویزای انگلیس
  1افراد با شرایط و داشتن مدارک زیر می‌توانند برای دریافت ویزای انگلیس اقدام کنند.

  2داشتن دعوت‌نامه معتبر از بستگان درجه یک یا دوستانی که در انگلیس زندگی کرده و اقامت این کشور را دارند.

  3داشتن برنامه سفر دقیق (در صورت عدم ارائه دعوت نامه) برنامه سفر شامل رزرو پرواز، رزرو هتل و بیمه مسافرتی می‌شود.

  4ارائه تمکن مالی (برای هر نفر حداقل 150.000.000 میلیون تومان).

  5گردش حساب فعال برای 6 ماهه اخیر.

  6مدارکی که هنگام انگشت‌نگاری برای ویزای انگلیس باید به همراه داشته باشید

  7اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از صفحات پاسپورت‌ها

  8یک نسخه تکمیل شده فرم درخواست روادید به همراه برگه تأییدیه وقت سفارت که توسط این مرکز انجام‌پذیر است.

  92 قطعه عکس 3.5*4.5

  10اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر، در صورت نداشتن رزرو هتل در انگلستان

  11اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج

  12اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

  13اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه از قبیل (گواهی اشتغال به کار که در آن مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکرشده باشد و اینکه آیا این مرخصی ذکر شده باشد و یا اینکه مرخصی با حقوق می‌باشد یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و ...)

  14رزرو بلیط برای سفر به انگلستان

  15مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره‌نامه، آخرین برگه مالی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و گاز...)

  16اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای 3 ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و ...

  17برای مدیران و سهام‌داران اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای 6 ماه گذشته الزامیست.

  18اصل و ترجمه رسمی سند ملکی، (در صورت اجاره دادان اصل و ترجمه اجاره‌نامه)

  19ترجمه رسمی (دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تائید وزارت امور خارجه نیست.

  20نکته مهم: تمامی مدارک ویزای انگلیس باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

  21مراحل صدور ویزای انگلیس

  22مشاوره رایگان توسط کارشناسان ویزای انگلیس

  23تهیه مدارک مورد نیاز

  24پر کردن فرم سفارت توسط کارشناسان ویزای انگلیس

  25واریزی وجه سفارت توسط کارشناسان ویزای انگلیس

  26رزرو وقت سفارت در مکان مورد نظر متقاضی

  27حضور متقاضی در روز و ساعت تعیین شده به همراه تمامی مدارک در محل انگشت نگاری

  قیمت خدمات ویزای انگلیس
  خدمات ویزا قیمت
  ویزای 6ماهه 390 دلار
  ویزای 2 ساله 760 دلار
  ویزای 5 ساله 1200 دلار
  ویزای 10 ساله 1380 دلار
  قیمت پیکاپ پاسپورت انگلیس
  دبی (مهاجرتی و غیرمهاجرتی) 300 درهم + 65 درهم (هزینه پست)
  ابوظبی (مهاجرتی و غیرمهاجرتی) 500 درهم + هزینه پست
  آنکارا و استانبول (یکطرفه)(مهاجرتی و غیرمهاجرتی) 70 دلار
  آنکارا و استانبول (دو طرفه)(مهاجرتی و غیرمهاجرتی) 120 دلار

  سوالات متداول:
  • 1 - آیا می‌توانم وقت مصاحبه خود را از تهران دریافت کنم؟

   بله با توجه به اینکه سفارت انگلیس در تهران دفتر دارد و مجدداً پذیرای اقدامات توریستی می‌باشد بنابراین متقاضی می‌تواند وقت خود را از تهران بگیرد.
  • 2 - در صورت داشتن وقت از تهران پاسپورت را می‌توانم دریافت کنم؟

   خیر پاسپورت شما از سمت سفارت دریافت می‌شود و به مدت 15 الی 30 روز امکان دارد در سفارت بماند و بعد از جانب سفارت برای شما پست می‌شود.
  • 3 - آیا اگر وقت خود را از تهران دریافت کنم احتمال رد شدن بالاتری دارد؟

   خیر تماماً به مدارک خود متقاضی و توجیه افسر جهت بازگشت شما به ایران بستگی دارد و فرقی بین مکان انگشت‌نگاری ندارد.
  • 4 - مدت زمان جواب دهی سفارت به ویزای توریستی چقدر می‌باشد؟

   بین 15 تا 30 روز می‌توان از جواب ویزا را مطلع شد.
  • 5 - اگر وقت خود را گرفته باشم امکان کنسل کردن و استرداد وجه وجود دارد؟

   بله اما دقت فرمایید سفارت انگلیس هیچ وجهی را به شما استرداد نمی‌کند.

  نظرات

  با عضویت در خبرنامه سپند پرواز شرق از آخرین تورها ، تخفیف ها و مطالب خواندنی آگاه شوید .

  .